HEMODIALĪZEI DAUGAVPILĪ 30 GADI

27. oktobrī Latvijas Nefrologu asociācijas izbraukuma sēdes ietvaros Daugavpils reģionālajā slimnīcā norisinājās svinīga konference ar mērķi atskatīties uz Daugavpils mediķu veikumu hemodialīzes jomā 30 gadu garumā un iepazīties ar jaunām tendencēm ārstniecībā.

 Hemodialīze Daugavpilī pirmoreiz tika veikta 1987. gada 10. novembrī.  Pacientiem, kuriem nepieciešama nieru transplantācija, hemodialīze ir vienīgā iespēja turpināt dzīvot pilnvērtīgi, gaidot donoru. Hemodialīze ir process, kurā ar mākslīgā filtra palīdzību tiek attīrītas asinis, tādējādi uzlabojot dzīves kvalitāti daudziem pacientiem ar akūtu un hronisku nieru mazspēju.  
 Nieru slimniekiem hemodialīze, kas izvada no organisma tā vielmaiņas galaproduktus un šķidrumu, ir nepieciešama vairākas reizes nedēļā, un katra procedūra ilgst 4-5 stundas.

Konferenci vadīja Daugavpils reģionālās slimnīcas Anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas vadītājs Anatolijs Turonoks, kura pārziņā slimnīcas hemodialīzes apakšnodaļa darbojas jau no pašiem pirmssākumiem. Anatolijs Turonoks atklāja, ka 30 gadu laikā Daugavpils slimnīcā veiktas 106325 hemodialīzes procedūras, un ir paredzams, ka “mākslīgās nieres” procedūru pieprasījums nākotnē pieaugs.

Konferenci apmeklēja gan vietējie speciālisti, gan viesi no citām Latvijas slimnīcām, bet klausītāju kopskaits pārsniedza 50.